آیا بیماری اسکیزوفرنی بیماری خطرناکی است ؟


بدلیل شیوع بالای اختلالات خلقی که بصورت تشخیص داده نشده هستند و ممکن است با یکسری از اختلالات جسمی وروحی همراهی داشته باشند در اینجا به یکسری از علايم بیماری اسکیزوفرنی اشاره میکنیم که ممکن جالب به نظر برسند.
توهمات : این افراد چیزهایی می بینند و صداهایی می شنوند که واقعا وجود ندارند و صرفا ساخته ذهن آنهاست ولی قادر به تشخیص آنها از واقعیت نیستند.
توهم خاص بودن : این افراد به اشتباه باور دارند که یک استعداد خاص دارند و یا نابغه اند و یا مشهورندو براساس آن با دیگران رفتار میکنند.
حصار اجتماعی: افراد مبتلا به اسکیزوفرنی بر این باورند که افرادی خاص هستند و خود را بالاتر از دیگران می بینند. در نتیجه دور تا دور خود را یک حصار اجتماعی میکشند و اغلب منزوی می شوند.
بی تفاوتی : اختلال روانی اسکیزوفرنی باعث میشود که افراد نسبت به روابط اجتماعی با سایرین ، کارهای روزمره و حتی بهداشت شخصی خود بی تفاوت باشندو ممکن است نوعی رخوت و بی انگیزه بودن در آنها دیده شود.
بدگمانی یا پارانویا : کسانیکه اسکیزوفرنیک هستند شدیدا توهم این را دارند که کسی میخواهد به آنها آسیب بزند یا مدام تحت تعقیب هستند و بنابراین مدام احساس خطر میکنند و رفتارهای عجیب و غیرمنطقی از خود نشان میدهند.
اسکیزوفرنی به دلیل عوارض اجتماعی و فردی بسیاری که ایجاد میکند اهمیت دارد چون ممکن است منجر به خودکشی ، افسردگی و رفتارهای مضر و افسردگی شدید ، سومصرف مواد و الکل و دارو و درگیریهای اجتماعی و خانوادگی و تمایل به ارتکاب جرم میشوند ، بیماری اسکیزوفرنی نیاز به درمان مادام العمر با داروهای آنتی سایکوتیک و توانبخشی روانی و اجتماعی و حمایت خانواده دارد ،

دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×

Powered by WhatsApp Chat

× مشاوره آنلاین